biz kimiz
ekibimiz
Mine AYTAÇ

 

Mine AYTAÇ 1973 Balıkesir doğumludur. Lisans eğitimini, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Ekonomi Bölümünde tamamladı. Daha sonra öğrenimine ABD’deki Northeastern Üniversitesi, Marketing Management konusunda devam etti. 2014 yılında Üsküdar Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansını tamamladı.

1998 yılında Türkiye’ye döndükten sonra kariyer hayatına Koçbank’ta Kredi Tahsis ve Pazarlama bölümünde başladı. Daha sonra, aynı bankanın Mali Analiz bölümünde ve şubede Kurumsal ve Ticari Portföy Yönetmenliğinde çalıştı. Bankacılığının yedinci yılında hayatına yeni bir yön vermek istedi. Türk sanayisinin önde gelen kuruluşlarının aktif olarak faaliyet gösterdiği İstanbul Sanayi Odası’nda (İSO) Meslek Komiteleri bölümüne yönetici oldu. Burada sanayicilerin güncel gelişmeleri değerlendirdiği birçok toplantı ve organizasyonda aktif görevler aldı. Daha sonra her biri  kendi sektöründe öncü birçok firmada iş geliştirme, halkla ilişkiler ve kurumsal iletişim alanlarında görev aldı.

Kişisel gelişimine verdiği önem ve bu alandaki merakı sayesinde 2004 yılında koçluk ile tanıştı. Hayatına olumlu katkılarını görünce kısa süreli birçok koçluk eğitiminin yanı sıra EFT Emotional Freedom Technique, Etkili İletişim Becerileri, NLP, davranış bilimleri gibi konular da çeşitli eğitimler aldı, workshoplara katıldı. Daha sonra yöneticilik ve liderlik becerilerinin yanı sıra koçluk becerilerini de iş hayatında kullanmayı seçti. Eğitimlerde öğrendiklerini yakın çevresi ve çalışma arkadaşlarından başlayarak farklı seviyelerdeki kişi ve yöneticilerde uyguladı. Her bireyi olduğu haliyle mükemmel kabul etmenin ve önyargısız yaklaşmanın özel ve iş hayatındaki ilişkilerde sıra dışı sonuçlar getirdiğini gördü.

Koçlukla ilgili ilk eğitimini 2004 yılında Prana Danışmanlıktan “Personal Coaching” eğitimini alarak başladı. 2009 yılında Livcon Research International, The International Institute of Training, Consulting and Coaching Professionals'dan “Certified Coach” sertifikasını aldı. Bu sırada Pozitif Düşünce Merkezinde yönetici ve kariyer koçluğu yaptı. Daha sonra ICF (International Coach Federation) tarafından akredite edilen Adler International’dan “Professional Coach” eğitimini tamamladı. 2011 yılında The Mason Institute for Leadership Excellence, George Mason University lisanslı “Engaging Leadership with Positive Psychology” programını aldı. 2012 yılında Landmark Education Londra’da Landmark Forum’u tamamladı.

ICF Üyesi olup, yönetim, performans ve kariyer alanlarında koçluk yapmaktadır. 2011 yılından itibaren Navitas’ta Eğitim Uzmanı ve Yönetici Koçu olarak çalışmalarını sürdürmektedir.


 

biz kimiz
Copyright © 2018 | Powered by