biz kimiz
ekibimiz
Neslihan MEMİGÜVEN

Neslihan Memigüven 1970 Adapazarı doğumludur. İlk –orta ve lise öğretimi Adapazarında tamamladıktan sonra Lisans derecesini ODTÜ işletme bölümününden 1992 yılında  aldı.

İş hayatına Demir Leasing AŞ Pazarlama Bölümünde Satış Yöneticisi olarak başladı. Bunu izleyen yıllarda, Koleksiyon Mobilya A.Ş. de Satış ve Planlama Yöneticisi olarak sürdürdü.  1996 yılında itibaren 3 yıl Arnica markasının üreticisi SENUR AŞ.’de İhracat Müdürü olarak çalıştı. 2000 -2002 yılları arasında Arçelik’in yerli fason üreticilerinden olan EKSEN A.Ş.’de İhracat Müdürü olarak çalıştı. 2002-2004 yılları arasında Türkiye’nin entegre tek matbaası olan ATILIM Kağıt Ürünleri A.Ş’de zarf ve baskılı ürünlerden sorumlu İhracat Müdürü olarak çalıştı. 2005 yılında 6 ay süreyle yaşadığı Avustralya’da NMIT ve Box Hill-Melbourne’de Satış ve Pazarlama Eğitimleri aldı.

İhracat yöneticisi olarak çalıştığı dönemlerde; ihracat departmanlarının kurulması, her türlü satış ve pazarlama faaliyetlerinin koordinasyonu, ihracat pazarlarının ve müşterinin arttırılması ve çeşitlendirilmesi, ihracat operasyonlarının yönetilmesinden sorumlu oldu. 22 ülkeye yapılan yıllık 8,5 milyon $’lık satış haciminin gerçekleştirilmesini sağladı.

Neslihan Memigüven, yurtdışında döndükten sonra Avustralya pazarındaki ürün çeşitliği, kalitesi ve fiyatların uygunluğu ve aynı zamanda doğal yaşam bilincinin yüksekliği konusundaki araştırmaları doğrultusunda,   Türkiye için de benzer bir girişimi başlatmaya yönlendirdi ve doğal  sabundan başlayarak EFSUN markasıya % 100 doğal kozmetik ürünleri üretim ve satışı konusunda girişim projesine başladı.

EFSUN projesi 2006 yılında KAGIDER tarafından “Yılın Kadın Girişim Projesi” seçilerek 6 aylık mentorluk desteği ile ödüllendirildi. Ayrıca 2007 yılında Sabancı Üniversitesi Girişimci Geliştirme Programına seçilen 25 projeden biri oldu ve  AKBANK, Sabancı Üniversitesi ve Endeavour’ın katıldığı bir değerlendirme sonucu danışmanlık verilmek üzere seçilen 6 projeden biri oldu. EFSUN projesi yeni ürünler ile büyümeye devam etmektedir.  Satışlarının % 60’nı Japonya, ABD, Almanya dahil olmak üzere 6 ülkeye yaptığı ihracat oluşturmaktadır.

2008 yılında Demet Uyar-Navitas’dan aldığı koçluk sonrasında kariyerinde yeni bir açılım yapma kararı alarak 2010 yılında ICF onaylı Navitas – “Yönetici Koçluğu” ve 2011 yılında Kadir Has Üniversitesi - “4 Boyutlu Koçluk” programlarını tamamladı. Ayrıca 2011 yılında 6 ay süresince Açı Okulları “Öğretmen ve yöneticilerin mesleki ve kişisel gelişimi-oryantasyonu” projesinde koordinatör olarak çalıştı. Halen Girişim Projeleri Danışmanlığı ve Bireysel Koçluk çalışmalarını sürdürmektedir.

Kişisel ilgi  alanları arasında  seyahat etmek, İspanyolca öğrenmek, sinema – İspanyol ve Latin Amerika sinemaları ve kısa filmler, aromaterapi, seramik yapmak, yoga yapmak, meditasyon, psikoloji ve kişisel gelişim-farkındalık ile ilgili uygulamalar yer almaktadır. 2001 yılından başlayan meditasyon çalışmaları uzun bir süre konsantrasyon meditasyonu konusunda odaklandıktan sonra 2,5 yıldır içgörü-farkındalık anlamına gelen sessizlik meditasyonu - Vipassana uygulamaktadır. 2010 yılından bu yana Hobi Meydan dergisinde “Doğanın Efsunları” başlığıyla doğal yaşam ve kişisel gelişim yazıları yazmaktadır.

2011 yılında Navitas’a eğitimci, proje lideri ve performans ve girişimci koçu olarak katıldı.
 

biz kimiz
Copyright © 2018 | Powered by