eğitim
Koçluk Sertifika
Programları
Koçlukta Pozitif Psikoloji
KOÇLUKTA POZİTİF PSİKOLOJİ SERTİFİKA PROGRAMI
 
Pozitif Psikoloji kişilerin optimum performansa ulaşmalarını ve daha mutlu ve doyumlu bir yaşam sürmelerini destekleyen bilim dalıdır. Pozitif Psikoloji çalışan mutluluğunun ve bağlılığının önemsendiği kurumlarda kullanılmaktadır. Bireyler iyi hissederken daha verimli çalışırlar ve performansları doğal olarak artar. Pozitif Psikoloji, pozitif duygular, güçlü yönler, çalışanların kuruma gönülden bağlılığı, pozitif ilişkiler, anlam bulma, iş Montblanc Watches Replica hayatında akış, iyimserlik ve bütünsel refah gibi kavramları ele alır.
 
Pozitif Psikoloji araçlarını kullanan koçlar danışanlarının güçlü yönlerini ve mutluluk kaynaklarını belirleyerek yaşam tatminlerinin ve başarılarının artmasını sağlarlar.  Bu programda koçların araç çantasını zenginleştirecek ve danışanlarda kalıcı pozitif değişim yaratacak uygulamalar deneyimsel öğrenme yöntemiyle aktarılmaktadır.
 
PROGRAMIN FAYDALARI
·        Pozitif Psikoloji araçlarıyla yapılan koçluğun zenginleşmesi ve etkisinin artması
·        Koçların kendilerine dönük farkındalık kazanmaları
·        Koçların kendi yaşamlarındaki pozitifliğin artması
·        Danışanlarda farkındalık ve içgörü yaratabilmek
·        Danışanların yaşamlarında mutluluk ve başarının artması
·        Danışanların seçeneklerini genişletebilmek
·        Güçlü yönleri kaldıraç etkisi olarak kullanabilmek
·        Bir koç olarak kendisini sürekli geliştirebilme becerisini kazanmak
 
PROGRAM YÖNTEMİ      
Programda konular bilgi transferi, demo koçluk uygulamalar, ikili ve üçlü koçluk çalışmaları, grup uygulamaları, çeşitli Pozitif Psikoloji envanterleri, özdeğerlendirme ve geri bildirim çalışmaları şeklinde aktarılmaktadır.
 
HEDEF KİTLE
Koçluk yetkinliklerini geliştirmek isteyen tecrübeli ve/veya temel eğitimlerini tamamlamış koçlar, kurum içi koçlar,  temel koçluk eğitimi almış olan İnsan Kaynakları sorumluları
 
SÜRE:  Toplam eğitim süresi 6 gündür.biz kimiz
Copyright © 2018 | Powered by