biz kimiz?
medyada navitas
Ekonomist - 19.10.2003

Stratejiler, değişime nasıl uyarlanır?
 
Stratejik planlarını gerekli değişime uyarlayabilmenin kanıtlanmış yöntemlerini paylaşmak için Navitas’ın organizasyonu ile Vector Group kurucusu J.Robert Carletonve Vector Avrupa Direktörü Alan Stevens Türkiye’ye geliyor.
 
13-14 Kasım 2003 tarihleri arasında Hilton Otel ’de bir seminer verecek olan Carleton ve Stevens,dünyada 15 yıldır uygulanan Vector’ın değişim metodolojisini Türkiye’de tanıtacak.
 
Vector Group’un değişim metodolojisi “Sistem düşüncesine” dayanıyor.Organizasyon ,farklı ve birbirini etkileyen parçalardan oluşuyor.
 
Burada gerçek çözümler için parçaların birbirini nasıl etkilediğini ve bütün parçaların dikkate alınması şart.Hedef odaklanmak,değişimde kritik nokta.Asıl önemli olan ise yaratılan değişimin kalıcılığı.Uygulamada günlük iş hayatının “normal “bir parçası olana kadar yeni metotlara ve uygulamalara sürekli olarak odaklanmak gerekiyor.Bunun yanında metodolojisinin kullanımını tüm çalışanlara hatırlatmak ve teşvik etmek de şart.
 
Değişim öncesi analiz
 
Vector değişim metodolojisine göre değişim,organizasyonun stratejik yönünü net bir şekilde  açıklayan bir”iş planı”tarafından yönlendirilmeli.Bununla birlikte değişim öncesinde mevcut durum,ayrıntılı olarak analiz edilmeli.Bu metodolojide belirlenen performans açığına göre bir uygulama planı yapıyor.
 
Planda istenen iş sonuçlarına ulaşabilmek için,iç yapının,süreçlerin ve kurumsal kültürün stratejiyle nasıl yöndeş hale getirileceği belirleniyor.
 
Bu metodolojinin anlatılacağı seminerde,  yaratacak ve stratejilerinizi gerçekleştirmenizi sağlayacak pratik yöntemleri nasıl öğrenebileceğiniz ve uygulayabileceğinizle beraber önemli değişimleri  şirketinizde en kısa zamanda nasıl hayata geçirebileceğiniz, en kısa zamanda istediğiniz hedeflere ne şekilde ulaşabileceğinizle ilgili sorulara da yanıt aranacak.
Seminerle ilgili ayrıntılı bilgiye 0212.288.16.68 numaralı telefondan yada www.navitas-tr.com adresinden ulaşabilirsiniz.
biz kimiz
Copyright © 2018 | Powered by