biz kimiz?
proje ortaklarımız
Uluğ ATASOY

1963 İzmir doğumludur. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden 1987 yılında lisans derecesini aldı.
 
Uluğ Atasoy, Navitas bünyesine 2005 yılı Aralık ayında katıldı. Navitas’ın seminer, eğitim ve koçluk alanlarında eğitimci ve danışman olarak hizmet vermektedir. Sunduğu seminerler arasında, Satış, Takım, Strateji, İletişim, Etkili İfade Teknikleri, Başarılı Yönetici, Memnun Müşteri Yaratma ve Eğitimcinin Eğitimi konuları bulunmaktadır.
 
Uluğ Atasoy, iş hayatına 1982 yılında aile şirketi olan Atasoy Giyim Sanayi ve Ticaret Ltd’de başladı. 1989 yılına dek bu işte çalıştı. Bunu izleyen yıllarda, 1989-1996 yılları arasında T. Emlak Bankası AŞ’de Genel Müdürlük Danışmanı (Müşavir) olarak yöneticilik yaptı. 1996-2000 yılları arasında CU International Co Ltd isimli bir şirketin kurucu ortağı olarak dış ticaret yaptı. 1998-2001 yılları arasında ayrıca turizm sektöründe İtal Tours şirketiyle yurtdışı operasyonlar gerçekleştirdi ve Turizm Bakanlığı’nca verilen “Turizm Enformasyon Memuru” diplomasına haizdir.
 
2001-2006 yıllarında, Uluğ Atasoy Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı Firması bünyesinde çeşitli şirketlerin Yönetim Kurulları ve İcra Komiteleri’nde üyeliklerde bulundu, bu şirketlerin İnsan Kaynakları departmanlarını yönetti ve Yönetim Danışmanı olarak Kurumsallaşma Projeleri’ni yürüttü. 1991 yılından bu yana eğitimler vermekte olan Uluğ Atasoy, şirketlere ilave olarak çeşitli dernek, oda ve kuruluşlarla, Ege ve Celal Bayar Üniversiteleri ile Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde de eğitim programları gerçekleştirmektedir. Ayrıca, spor kulüplerinin farklı branşlardaki ekipleri bünyesinde, “Takım Olma, Takım Ruhu, Motivasyon, vb” eğitim seminerleri düzenlemekte “Mentor” olarak görev almaktadır.
 
Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde Bahar Yarı Yılı’nda, 3. ve 4. sınıflara, “İnsan Kaynakları Yönetimi” dersi vermektedir. Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi ABİGEM’in “Dış Kaynaklı Eğitimci”si olan Uluğ Atasoy, bu kuruluşla da Avrupa Parlamentosu onaylı eğitim projelerinin yürütülmesine katılmaktadır. Uluğ Atasoy, çeşitli şirket ve siyasi kuruluşlarda “Yol Haritası” ve “Arama Konferansı” programları gerçekleştirmesinin yanı sıra, 2003 yılından bu yana Akşam gazetesinin Ege ilavesinde haftalık yazılar yazmakta ve çeşitli dergi ve Internet Siteleri’nde de yazıları yayınlanmaktadır. Yönetim Danışmanlığı kariyerine, T. Emlak Bankası AŞ’de sahip olduğu yöneticilik tecrübesiyle başlamış olan Uluğ Atasoy, eğitimcilik kariyerine ise, 1990 yılında üyesi olduğu Junior Chamber International (JCI) ile başlama fırsatı bulmuştur. 1998 yılında aldığı “Prime - Eğitimcinin Eğitimi” sertifikasını 2000 yılında aldığı “Excell” kursu ile geliştirmiş ve eğitim vermenin yanısıra eğitim tasarlamaya başlamıştır. 2006 yılında JCI’ın üst düzey IG (International Graduate) eğitimci serfikasyonunu almıştır.
 
Uluğ Atasoy’un, Junior Chamber International (JCI) bünyesindeki kariyeri JCI İzmir Şubesi’nin kuruculuğu sonrasında, 1997’de JCI İzmir Başkanlığı, 1999’da JCI Türkiye Ulusal Başkanlığı ve 2003’te de JCI Türkiye Senatosu Genel Sekreterliği ile sürmüştür. Halen daha bu kuruluşun “JCI Senator” ünvanıyla ömür boyu üyesi ve “Certified National Trainer” ve “PRIME Co-Coach” ünvanıyla da eğitimcisidir.
 
Uluğ Atasoy, Fransızca ve İngilizce bilmektedir.
biz kimiz
Copyright © 2018 | Powered by