biz kimiz?
proje ortaklarımız
Seçil Ece YILMAZ

Lise tahsilini “Gazetecilik” üzerine İstanbul’da tamamladıktan sonra ‘Bilkent Üniversitesi’nde “İngiliz Dili ve Edebiyatı” eğitimi gördü. Profesyonel kariyerine eğitimi sırasında başladı ve bu dönemde Kanal-6 TV Haber Merkezi’nde muhabir olarak çalıştı. 1998-2001 yılları arasında TGRT Haber Merkezi’nin Ankara bürosunda eğitim ve kültür sanat muhabiri, İstanbul bürosunda ise “APTN-Reuters dış haber editörü” olarak görev yaptı. 2001 yılı itibariyle Halkla İlişkiler sektöründe müşteri ilişkileri konusunda hizmet verdi.

‘Işık Üniversitesi Executive MBA Yönetici İşletme Programı’nda Master yaptığı dönemde Bankacılık Sektörü Çağrı Merkezlerinde Müşteri İlişkileri üzerinde uzmanlaştı. Aynı dönemde ‘Hizmet Sektöründe e-CRM Uygulamaları ve Müşteri Sadakati’ konusunda bir araştırma projesi hazırladı.

Tüketicileri ikna eden metin yazma teknikleri ile ilgili uzmanlaştığı dönemde halkla ilişkiler sektöründe Türkiye’nin önde gelen markalarının ürün lansmanları ve projelerinde görev aldı,  metin yazarlığı yaptı. 2000 yılında Dialog Anlatım-İletişim Enstitüsünde ‘Sunuculuk ve Spikerlik’  eğitimi alan Yılmaz, İngilizce bilmektedir.

2004’ten itibaren eğitim sektöründe devam ettirdiği eğitmenlik kariyeri boyunca yazılı ve sözlü iletişim, müşteri ilişkileri ve kişisel gelişim alanlarında pek çok kuruluşun eğitimlerini gerçekleştirdi, danışmanlık hizmetleri verdi.  2008 yılında İş Dünyası Profesyonellerine yönelik Türkiye’nin ilk yazışma teknikleri enstitüsü olan “TrimTab Training Solutions” u kurdu.
Eğitim konuları arasında Müşteri İlişkileri, İlişki Yönetimi, Yazışma Teknikleri, Hipnotik Yazım Tekniği, Sözlü ve Yazılı Raporlama Teknikleri, İnternette Yazışma Teknikleri, Kişisel Marka Olmak ve Sosyal Ağlarda Tanıtım, Sunuş Teknikleri ve Etkili Konuşma, Eğitimcinin Eğitimi, Duygusal Zeka ile İnsan İlişkileri yer almaktadır.

Son 2 yıldır, Otomotiv Sektöründe Aramedya Uluslararası Yayıncılık’ın Commercial Vehicles World ve AutoSpare Parts World dergilerinin yayın kurulundadır. Aynı mecralarda “Yönetimde Mükemmellik” köşe yazıları yayınlanmaktadır. IK sektöründe ise Yenibiris.com yazarları arasındadır. Yılmaz, Türkiye Bilişim Derneği üyesidir. Dernek çalışma gurubu eğitimler vermekte, dernek kongre ve seminerlerinde moderatör,  konuşmacı olarak yer almaktadır.  

Seçil Ece Yılmaz ayrıca Mevlana ve Sufizim öğretilerini iş dünyası profesyonellerine aktarmak üzere İstanbul ve Konya’da “Mesnevi ile İletişim ve İlişki Yönetimi” üzerine çalışmalar yürütmekte, interaktif sohbet toplantılarının moderatörlüğünü yapmaktadır.
biz kimiz
Copyright © 2018 | Powered by