biz kimiz?
proje ortaklarımız
Bora SARI

1986 yılında Kabataş Lisesi’nden mezun oldu. 1991 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nü tamamladı.

Bora Sarı 1991 – 1994 yılları arasında Procter & Gamble Türkiye’de Bölge Satış Müdürü olarak çalıştı. Daha sonra danışmanlık şirketlerinde organizasyon, iletişim ve yönetim danışmanlığı projelerinde görevler aldı. 1995 ile 1999 arasında Rota Yönetim Geliştirme Hizmetleri'nde ve daha sonra kurucu ortağı olduğu Orkestral İletişim'de çalıştı. Buğday Ekolojik Yaşam Dergi ve Derneği’nin çalışmalarına Haziran 2000 tarihinden itibaren destek vermeye başladı.

Danışmanlık çalışmaları, Öğrenen Organizasyonlar konusuna olan ilgisi ile başladı. Nick Zeniuk ve Fred Simon tarafından Ford’daki deneyimlerine dayanarak, Peter Senge’nin de katkıları ile geliştirilmiş “Takım Halinde Öğrenme Laboratuvarı” paketinin Türkiye’deki uygulamacılarındandır. The Learning Circle’ın işbirliği içinde olduğu ve farklı ülkelerdeki projelerde görev alan uzmanlarından birisidir. Türkiye’deki çalışmalarının yanı sıra Mısır’da, MDI ve The Learning Circle işbirliği ile planlanan  Takım Halinde Öğrenme Laboratuvarı iç kapasite geliştirme programında görev aldı (Sonbahar 2001 – Yaz 2002). Bu süreç içinde 6 Mısırlı firma ve 3 Mısırlı danışman ile çalıştı. 

TEM Yönetim Geliştirme Hizmetleri bünyesinde satış, hizmet niteliği, takım çalışması ve etkin yöneticilik konularında çeşitli sektörlerdeki kuruluşlarda yetkinlik gelişim projelerinde görevler aldı.

2004 senesinde CTI-Coaches Training Institute işbirliği ile Türkiye’nin uluslararası geçerliliği olan ilk Koçluk Okulu’na katıldı. CTI  tarafından verilen 116 saatlik ileri düzey “Co-active Coaching” eğitimine Mayıs 2004’de başlayıp Haziran 2005’de tamamladı ve Uluslararası Koçluk Sertifikasını aldı. Navitas bünyesinde eğitimcilik ve koçluğun yanı sıra Vector Europe işbirliği ile yürütülen kurumsallaşma, yeniden yapılanma ve değişim yönetimi alanlarında hizmet verdi.
2006 yılında Levi Strauss Türkiye ve OrtaDoğu Satış Departmanında Zincir Mağazalar Bölge Müdürü olarak çalışmaya başladı. Ardından, Levi’s® ve Dockers® markalarının perakende kanalının İnsan Kaynakları, Mağaza Operasyonları, Görsel Sunum ve Eğitim konularında gelişimini amaçlayan “Perakendede Hizmet Mükemmelliği (Retail Service Excellence)” programının yöneticiliğini üstlendi. Halen Levi Strauss Istanbul Eğitim Müdürü olarak görev yapmaktadır. Navitas’a proje bazlı destek vermektedir.

Kişisel olarak Ekolojik Yaşam, Şiddetsiz İletişim (NVC), Yaratıcı Drama konuları ile ilgilenmektedir.

Bora Sarı, Bilkent Üniversitesi Mezunlar Derneği üyesidir.
biz kimiz
Copyright © 2018 | Powered by