biz kimiz?
proje ortaklarımız
Tunçel GÜLSOY

1951 yılında İstanbul’da doğdu. Kadıköy Maarif Koleji'ni bitirdikten sonra Robert Kolej’e devam etti. Lisans eğitimine ODTÜ’de başlayıp 1975 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı. MBA derecesini 1977 yılında yine Boğaziçi Üniversitesi’nde İdari Bilimler bölümünde Operasyon Yönetimi üzerine yaptı. 
 
32 yıldan fazla değişik kurumlarda aktif olarak yöneticilik yaptıktan sonra emekli olarak yönetici koçu olarak çalışmaya başladı. Geçmiş kariyerinde Koç Holding bünyesindeki Ram Dış Ticaret’in Sovyetler Birliği Bölge Yöneticiliği, Degere Grup’un Genel Müdür Yardımcılığı, Degere ortaklığı Taturos’un Genel Müdürlüğü, Şişecam-Omco B.V Ortak Girişimi OMCO-İstanbul’un kurucu Genel Müdürlüğü gibi pozisyonlar bulunmaktadır. 
 
Tunçel Gülsoy’un oldukça aktif bir sosyal hayatı vardır, halen “Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Jazz müziğe gönül vermiş bir dinleyici olarak  www.cazkolik.com web sitesi üzerinden yayın yapan Radyo Cazkolik’te “Evde Çalamadıklarım” adlı radyo programının yapımcılığını sürdürmektedir. Burada gerçekleştirdiği tüm programlar arşiv olarak saklanmaktadır. Bu güne kadar 550 den fazla radyo programı gerçekleştirmiştir. Ayrıca 15 yıldan beri “Jazz Dergisi” ve 10 yıldan beri de “BÜMED” dergisinde yazarlık yapmaktadır. Bir dönem Turktrade Dergisi “DURUM” da röportajları yayınlanmıştır. Birçok Türk ve yabancı müzisyen, sanatçı, başarılı iş adamı ve toplum gönüllüsü ile röportaj yapmıştır.
 
İnsan kaynakları yönetiminden dış ticarete, pazarlamadan satışa ve yabancı ortaklık kurmaya birçok farklı alanda uzun yıllar çalıştıktan sonra koçluk eğitimi almaya başladı. Mezunu olduğu CTI, Coaches Training Institute” un sertifikasyon programını bitirip CCPC (Certified Co Active Professional Coach) ünvanını aldı. Halen bu kurumun mezunlarının oluşturduğu grubun Türkiye eş başkanlığını yürütmektedir.  Ayrıca ICF (International Coach Federation) tarafından verilen PCC (Professiomal Certified Coach) ünvanını da taşımaktadır. ICF Türkiye’nin pazarlama çalışma kurulu üyesidir.  Halen yönetici koçluğu yapmaktadır. Değişik sosyal kurumlarda ve derneklerde konferanslar vermektedir.
 
Tuncel Gülsoy değişik iş konularında 32 yıldan beri birlikte farklı kültürlerle çalışmanın getirdiği birikimini, müzik, güzel sanatlar, fotoğraf, resim, edebiyat alanlarındaki birikimi ile birleştirerek kendine özgü tekniği olan bir koçluk stili geliştirmiştir. Bu stilini insana duyduğu saygı ve sevgi, güçlü iletişim ve liderlik becerileri, analitik düşünme yeteneği ve yaratıcılığıyla desteklemektedir. 
biz kimiz
Copyright © 2018 | Powered by