biz kimiz?
proje ortaklarımız
Yasemin BALCI

YASEMİN BALCI: Yasemin Balcı, profesyonel hayatına Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulunda öğretim görevlisi olarak başladı. Üniversitede İngilizce hocası olarak çalıştığı sekiz yıl ve Almanya’da yaşadığı dört yıl boyunca psikoloji ve yaşam kalitesini iyileştirme konularında eğitimler aldı.
2008-2010 yıllarında Hertfortshire Üniversitesi Psikoloji Bölümü onaylı Beden Psikoterapisi (Authentic Movement) eğitimlerine katıldı. 2009 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde özel öğrenci olarak temel psikoloji dersleri aldı. Ardından Fa Koç Akademi’den koçluk eğitimi aldıktan sonra Association For Coaching(AC) onaylı, Uluslararası İleri Seviye Koçluk Sertifikasına hak kazandı.
2010 yılında D-Life’ta part-time koçluk ve eğitim hizmeti verdi.
Sunduğu eğitim konuları arasında Resilience; Esnek Dayanıklılık, Mindfulness; Farkındalıkla Hayatı Yönetmek, İşyerinde Duygusal Zeka, Değişim Yönetimi, Müzakere Becerileri, Temel Koçluk Becerileri, Olumlu Şirket İklimi Yaratmak, Liderlikte Beden Bilgeliği ve Anne-babalar için Oyun Becerileri yer almaktadır.
Bireysel koçluk ve mentorluk çalışmalarında iletişim teması sıkça gelişim alanı olarak çıkmaktadır. Dolayısıyla verdiği eğitimlerde bireylerin hem kendileri ile hem de karşılarındaki kişilerle olan iletişim becerilerinde iyileştirme sağlamayı başlangıç noktası olarak almaktadır.
Koçluk, mentorluk ve eğitmenliğin yanı sıra, Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimini 2013 yılında tamamladı. 3-10 yaş çocukları için oyun terapisi seansları veren Balcı, Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümü yüksek lisans programını tamamlamış olup psikoloji doktora programına hazırlanmaktadır. İzmir Amerikan Lisesi ve Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunudur.
 
Yasemin, İngilizce ve Almanca bilmektedir.Dialog Anlatım - İletişim Enstitüsünde Sunuculukve Spikerlik eğitimi almış olup konferans ve toplantılarda moderatörlük yapmaktadır. Bir kız ve bir erkek çocuk annesidir. BÜMED ve Buğday Derneği üyesi, Derviş Baba Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği eğitim gönüllüsüdür.
 
 
biz kimiz
Copyright © 2018 | Powered by