biz kimiz?
proje ortaklarımız
Özgür SOLAKOĞLU

 

ÖZGÜR SOLAKOĞLU, 1968 Ankara doğumludur. İlköğretim ve Liseyi TED Ankara Kolejinde tamamlamıştır. ODTÜ Kimya bölümünde 2 yıl öğrenim gördükten sonra ayrılarak tekrar sınava girmiş ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, İngilizce İktisat bölümünden 1994 yılında mezun olmuştur.

Askerliğini yaptıktan sonra profesyonel iş hayatına 1995 yılında Garanti Bankası’nda MT olarak başlayan Solakoğlu bankada Şube, Bölge ve Genel Müdürlük gibi farklı birimlerde Ticari ve Bireysel bankacılık alanlarında çalışmış, projelerde görev almış ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Bankada İç Eğitimci olarak  Fiyatlama-Verimlilik kitabının yazılmasında, eğitimlerinde ve Kredi Kültürü projesi eğitimcisi olarak görev almıştır.

İş hayatına 2006-2010 yılları arasında, Türkiye Satranç Federasyonu Milli Takımlar Menajeri olarak devam etmiştir. Bu dönemde tüm Milli Takımların, A Milli Takım ve Altyapı Antrenörlerinin sorumluluğunu üstlenmiştir. Ayrıca yurtdışı turnuvalarda Kafile Yöneticiliği, Uluslararası Turnuva Organizatörlüğü yapmıştır. Dünya, Avrupa, Türkiye Şampiyonaları ve Uluslararası turnuvalarda Başhakem olarak görev almıştır. Önemli turnuvalarda Sponsorlar ve Basın İlişkileri sorumluluğunu üstlenmiştir. 2010 yılı Mayıs ayından itibaren eşzamanlı olarak Telegami Satış Hizmetleri şirketinde Finans ve İdari İşler Müdürü olarak çalışmıştır.

Solakoğlu, 2010-2011 yılı Kasım ayları arasında Junior Achievement Turkey - Genç Başarı Eğitim Vakfı’nda Genel Müdür (CEO) olarak görev yapmıştır. Bu süreçte Girişimcilik, Finansal Okuryazarlık ve İstihdam öğelerini içeren uluslararası eğitim programlarının İlkokul ve Liselerde uygulanmasının tüm aşamalarını yönetmiştir. Ayrıca yine JA bünyesinde, lise öğrencilerine yönelik Yenilikçilik ve Yaratıcılık (İnovasyon) Kampları organize etmiş ve organizasyonuna katkıda bulunmuştur. 2012 yılı Nisan ayından itibaren Para Durumu – Özlem Denizmen ile çalışmaya başlamış, Akbank Gönüllülerine yönelik projeyi geliştimiş, Akbank ve Ö.S.G.D. ortaklığı ile uygulanmasını yürütmüştür. Halen proje bazlı olarak çalışmaya devam etmektedir.

JCI International – Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği üyesi olarak Direktörlük, Şube Başkan Yardımcılığı, Şube Başkanlığı, Mentorluk görevleri yapmıştır ve Senatör olarak katkıda bulunmaya devam etmektedir. Ayrıca özel eğitici yetiştirme eğitimlerini almış ve JCI Certified Trainer olmuştur.

Dünya Satranç Federasyonu (FIDE) Etkinlikler Komitesi Yürütme Kurulu,  Kurallar ve Yönetmelikler komisyonu üyesidir. Ayrıca Satrançta Uluslararası A Klasmanı Hakem, FIDE Antrenör, Uluslararası Organizatör ve FIDE Ustası unvanlarına aynı anda sahip dünyada sayılı kişilerden biridir.

2011 yılından itibaren eğitim uzmanı ve danışman olarak Navitas’ın proje ortakları arasına katılmıştır. Uzmanlaştığı konular arasında Liderlik, Koçluk, Değişim ve Stratejik Yönetim, Satış ve Müzakere Teknikleri bulunmaktadır.
 

biz kimiz
Copyright © 2018 | Powered by