biz kimiz?
proje ortaklarımız
Yrd. Doç. Dr. Yonca T. TUNÇ

1986 yılında İ.Ü. Edebiyat Fakültesi'nden mezun olmuştur. 1986 yılında İ.Ü. İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü İşletmecilik İhtisas Programını bitirdikten sonra 1988-93 yılları arasında aynı Fakülte' de Organizasyon ve İşletme Politikası Ana bilim Dalında Yüksek Lisans  ve Doktora  derecesini almıştır. İ.Ü. İşletme Fakültesi İşletme Yönetimi ve Organizasyon Anabilim Dalında Araştırma ve Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. Ayrıca Kardeş Holding ve İ.Ü. Rektörlüğü Halkla İlişkiler ve Satış kadrolarında Koordinatörlük ve İ.İ.E' nün çeşitli programlarında yöneticilik görevini üstlenmiştir.

1993 yılında Koç Holding Eğitim ve Geliştirme Merkezi olan KOGEM' de göreve başlamış 1997-2003 yılları arasında Koç Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren İ.d.e.a. A.Ş.'de satış hizmet takımında takım lideri  ve İ.d.e.a. ürün ve hizmetlerinin Pazarlama Satış Yöneticisi ve eğitimcisi olarak görev yapmıştır. 1997 yılında ABD’ne giderek  Union Company ile birlikte çalışma yapmış ve Kurumsal Satış stratejileri ve Spin  yöntemiyle Satış ve Müzakere Teknikleri-Müşteri-Satış-Bayi Koçluğu konulu seminerlerinin adaptasyonu ve Türkiye’de yaygınlaşmasına öncülük yapmıştır. Ayrıca bir çok konudaki seminer dizilerini Koç Topluluğu içi ve dışı kuruluşlara yayılmasını sağlamıştır.
Türkiye’de ilk olarak kurumların bölgesel satış ve bayi ekiplerinin eğitimi ve bir çok kurumun satış okullarının kurulmasında görev almıştır. Şirket bazında yaptığı çalışmaların başında kurumların ihtiyaçlarının yetkinlik bazlı ortaya çıkarılmasında ve bu ihtiyaçlara yönelik eğitimlerin yapılandırılması ve gerçekleştirilmesi aşamasında bir çok şirketle çalışmaktadır. Son yıllarda daha çok Satış Yöneticilerine yönelik Satış Koçluğu, Müşteri Koçluğu ve Bayi Koçluğu konularında çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Özellikle günümüz rekabet ortamında fark yaratan yaklaşımlar konusunda araştırmalarda yer almıştır. Şirketlerin satış ekiplerinin geliştirilmesi için gerçekleştirilen satış okulu ve saha satış ekibi geliştirme  projelerinin hayata geçirilmesinde çalışmıştır. 6 yıldır çeşitli üniversitelerde öğretim görevliliğine devam etmektedir. Konusu ile ilgili çeşitli makale ve araştırmaları vardır. Şu anda çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerde Uzmanlık alanına paralel olan Kişisel Gelişim-Yönetim-Pazarlama, Satış ve Hizmet Kalitesini Geliştirme konularında danışmanlık ve eğitim hizmeti sunmaktadır. Galatasaray Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesinde, Maltepe Üniversitesi gibi çeşitli üniversitelerde görev almıştır. Okan Üniversitesi ve Galatasaray Üniversitesinde Lisans ve MBA programında öğretim görevlisi olarak çalışmaya devam etmektedir. 1993 yılında beri bir çok kurumsal projeyi gerçekleştirmiştir. Evli ve bir çocuk annesidir. Yetişkin eğitiminde 20 yıllık tecrübe doğrultusunda eğitimcinin çok geniş bir referans listesi bulunmaktadır.

 

biz kimiz
Copyright © 2018 | Powered by