biz kimiz?
proje ortaklarımız
Aylin Bozkurt Tüzmen

Aylin BOZKURT TÜZMEN, MBA, PCC, ACPC
           
Çok uluslu bir banka olan HSBC Bank’ta yönetici adayı olarak başladığı ve reel sektörde devam ettiği on dört yıllık finans kariyeri boyunca, İstanbul ve New York’ta orta ve üst düzey finans yöneticisi olarak çalıştı. Şirket satın almalarına, bölüm ve sistem kurma, ekip oluşturma ve geliştirme projelerine liderlik etti. Süreçlerin verimliliğini arttırmak için mavi yaka dahil olmak üzere kurum içi eğitimler verdi. Farklı kültürlerdeki ekiplerle ve yöneticilerle, fonksiyonlar arasındaki süreçlerin ve iletişimin iyileştirilmesi için çalıştı. Nakit yönetimi, bütçe, finansal raporlama, kontrol, süreç ve sistem iyileştirme ve maliyet yönetimi konularında deneyim kazandı.
 
Kurumsal hayatında aldığı takım koçluğu ve yönetici koçluğu deneyimleri sonrasında, dönüşüme katkısına çok inandığı profesyonel koçluk hizmetlerini vermek üzere 2012 yılında High Dreams Koçluk ve Eğitim Hizmetleri’ni kurdu. Uzmanlaştığı alanlar yönetici ve liderlik koçluğu, ilişki ve takım koçluğu, koçlara mentorluk & süpervizörlük ve geribildirimdir. Aynı zamanda Adler Central Europe yönetici koçları havuzunda koçluk ve liderlik gelişimi projelerinde 2014 yılından beri hizmet vermektedir.
           
Lisans derecesini (BA) 1998’de İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, İngilizce İktisat Bölümü’nden, yüksek lisans derecesini (MBA) 2007’de New York City University, Baruch College, Zicklin School of Business’tan aldı.
 
Finans kariyeri sırasında aldığı kurumsal eğitimlerin yanı sıra, Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF)’nun akredite ettiği 90 saatlik Profesyonel Koçluğun Temelleri, İş yerinde Koçluk ve Usta Koçluğa Doğru İlerleme eğitimlerini içeren profesyonel koçluk eğitimini 2012 yılında tamamlayarak koçluk sertifikasını aldı. Center for Right Relationships (CRR Global)'dan ICF’in akredite ettiği tek takım koçluğu eğitimi olan 84 saatlik eğitimini 2013 yılında tamamlayarak ORSC Takım ve İlişki Koçluğu sertifikasını aldı. Adler International Learning Academy’nin ICF akredite sekiz aylık ileri düzey koçluk programı Practicum’u sözlü ve yazılı değerlendirmelerden sonra 2014 yılında tamamladı ve Adler Sertifikalı Profesyonel Koç (ACPC) unvanını alarak koçluk yetkinliklerini geliştirmeye devam etti. Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) üyesi olan Aylin Bozkurt Tüzmen, bu kurumun verdiği PCC (Profesyonel Sertifikalı Koç) unvanına sahiptir.
 
2015 yılında Transaksiyonel Analiz Temel ve İleri seviye eğitimlerini tamamladı.omega replica watches Aynı zamanda işyerlerinde ölçme ve değerlendirme için kullanılan 5 Faktör NEO PI-R Kişilik Envanteri’nin  sertifikalı kullanıcısıdır.           
 
Profesyonel bir koç olarak koçluk mesleğini tanıtmak,fakewatch standartlara uygun bir şekilde uygulanmasını sağlamak ve gelişimine katkıda bulunmak için ICF Türkiye ve EMCC Türkiye (Avrupa Mentörlük ve Koçluk Konseyi)’nin üyesidir. EMCC Türkiye Araştırma Çalışma Kurulu’nda aktif olarak çalışmaktadır.
 
Koçluk Derneği Türkiye (ICF Türkiye) ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin ortaklaşa yürüttüğü “Gençlerle Elele” projesinde üniversite öğrencilerine 2013’ten beri gönüllü olarak koçluk yapmaktadır.
 
OGAD Otizm Güçlü Aile Derneği’nin gönüllü koçu olarak otizmli çocukları olan aile bireylerini koçlukla desteklemektedir.
biz kimiz
Copyright © 2018 | Powered by