biz kimiz?
proje ortaklarımız
Metin KARABAĞ

1966 Köln, Almanya doğumludur. 1996 yılında, liseyi Köln'de olgunluk diploması (Abitur/Matura) ile bitiren Metin Karabağ, yüksek okul eğitimini Hannover Üniversitesinde Gıda ve Süt Ürünleri Mühendislik bölümünde sürdürdü, yüksek okul eğitimini Köln www.omegawatchreview.com Akademisi Pazarlama-İletişimi Bilimleri bölümünde tamamladı.

Profesyonel iş hayatına Alman reklam sektöründe Müşteri Danışmanı olarak başlayan Metin Karabağ, 1993 yılında Türkiye'nin önde gelen ajanslarından Moran, Ogilvy & Mather, Sn.Erol Moran tarafından Türkiye reklam sektöründe çalışmaya davet edildi. Unilever, Shell, Phillips, Bosch, Polaroid, Johnson Wax gibi uluslararası ajans müşterilerine hizmet verdi. 1994 yılında Alice, BBDO için çalışmaya başladı. Türkiye'de stratejik planlamayı ve entegre pazarlama unsurlarını müşteriyi anlama kabiliyeti ile birleştiren Alice, BBDO'da özellikle Breitling Replica Bosch ve Nissan gibi markaların Marka ve Müşteri Danışmanlığını yürüttü. Her iki markanın ülkemizdeki başarı yolculuğunda ateşleme görevi olan kampanyaların ekiplerine liderlil yaptı. 1995 yılında Penajans, DMB&B 'nin ekibine katıldı ve burada Müşteri Danışmanlık Direktörlüğünü yürüttü. Özellikle Philips, Vileda, Coca-Cola gibi şirketlerin global marka ekiplerinde yer alan Metin Karabağ kendi ülkesinin reklam üretim kalitesine inanarak bir ilke imza attı. Bir türk ajansı tarafından hazırlanıp ve ülkemizde üretilen, daha sonra Avrupa (Vileda), Rusya (Philips) ve Kafkas (Coca-Cola) ülkelerinde gösterime giren reklam filmleri projelerine liderlik yaptı.

1998 yılında dünyanın lider karton ambalajlama sistemlerini üreticisi Tetra Pak şirketinde Senior Key Account Manager olarak başladı. 2001 yılında Tetra Pak Türkiye Bölge Genel müdürlüğüne atanan Metin Karabağ bu görevi Mart 2005 yılına kadar sürdürmüştür. Pınar Süt, Nestle, Danone, Pepsi-Tamek, Coca-Cola gibi üreticilere bütünsel danışmanlık hizmeti sundu.

Profesyonel hayatında sayısız gelişim ve eğitim programlarına katılan Metin Karabağ, Mercuri International ve IMD Lausanne Enstitülerindeki üst düzey eğitim programlarından da faydalandı.
Metin Karabağ, profesyonel hayatında Mentorluk ve Koçluk tekniklerini yönetici kariyerinin başlarından beri uygulamaya başladı ve geliştirdi. Kendi yönetim stilinde koçluk stilinin başarılı ve etkin sonuçları onu bu alanda daha derin araştırma Balenciaga Bags Outlet ve eğitim faaliyetlerine yönlendirdi.

Koçluk eğitiminde dünya lideri olan CTI tarafından verilen 116 saatlik ileri düzey "Co-Active Coaching" eğitimine Mayıs 2004'de başlayıp Haziran 2005'de tamamladı ve Uluslararası Koçluk Sertifikasını aldı. Gelişimini uluslararası koçluk konferanslarında ve eğitimlerinde sürdüren Metin Karabağ, 2005 yılında Mentalis Yönetim Danışmanlığı Ltd. Şirketini kurdu. Metin Karabağ koçluk mesleğinin ülkemizdeki öncülerindendir. Kişisel Liderlik ve Kurumsal Liderlik Koçluğu yapan Metin Karabağ kurumsal koçluk alanında Navitas Eğitim, Danışmanlık ve Koçluk Hizmetleri'nin proje ve stratejik ortağıdır. Kurumsal alanda olduğu gibi zaman zaman Üniversitelerde konuşmacılık yapıyor.

Metin Karabağ, International Coach Federation ICF üyesidir. ICF Türkiye Chapter ilk yönetim kurulu üyeliğine seçilen Metin Karabağ 2008’de ICF Türkiye Dönem Başkanlığı görevini yürüttü.

Bireysel olarak ve Navitas işbirliğiyle eğitimler vermekte ve yönetici koçluğu yapmaktadır. www.paybestwatches.me
biz kimiz
Copyright © 2018 | Powered by