Ana Sayfa   |   Biz Kimiz   |   Referanslar   |   Envanterler   |   Uluslararası İşbirlikleri   |   Sosyal Sorumluluk Projelerimiz  |   İletişim
  Eğitim     Danışmanlık     Koçluk  
Yeniliklerden Haberdar Olmak İstiyorum
>>>>
Referanslar
Kuruma Özel Eğitim ve Koçluk Hizmetleri
Genele Açık Eğitimlerimiz
Müşterilerimiz Ne Diyor
Koçluk Müşterilerimiz Ne Diyor
Koçluk Müşterilerimiz Ne Diyor
Intendis İlaç
Ben liderin  sonucu değiştiren ve aynı zamanda da değişimi etkileyen faktörlere de en yoğun etki eden kişi olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda samimi, sıcak ve güven dolu bir kurum kültürünün oluşumu, doğru insanların doğru   yerlere konması, talentlerin bulunması, işlenmesi, performansların sistematik ve adil biçimde işletilmesi konusu ve  inanılmaz bir interaktivite olgusu içinde takım çalışanları  arasındaki rekabetin dengelenmesi  gibi konularda da  giderek  karmaşıklaşan bir yaşamın içinde  zaman zaman kaybolduğunu düşünüyorum.Çoğu zaman da yalnızlık içerisinde dostça konuşabilecek, içimizi açacak bundan dolayı performans notu kaybetmeyeceğimiz ve bizi kesintisiz dinleyerek bizi anlamaya ve sordukları sorularla bizi derinden düşündüren birilerine ihtiyaç olduğu da bir başka gerçeğimizdir. Ne kadar tepede olursak olalım, ne kadar yetenekli ve istekli olursak olalım. Bana dışarıdan daha objektifi kirlenmemiş, önyargısız ve geniş bakabilen, bir partnere ihtiyaç var diye hep düşünmüşümdür! Böyle bir anda Demet ile çalışmaya başladım. Samimi ve gerçekçi yaklaşımı, sorduğu sorularla beni düşündürmesi güven veren yaklaşımı ile koçluğu zorlamadan bütün disiplinleri ile uygulaması takdire değer bir özellik. 

Şinasi Yörük, 
Genel Müdür, Intendis İlaç  

Sanset Gıda
İlk bireysel koçluk alacağımı öğrendiğimde kendimi değerli hissedip yaşanacak süreçle ilgili heyecanlandım. Bu tepkim pek çok insanın aksineydi çünkü genellikle insanlar bu tip uygulamaları iş hayatı içinde zaman kaybı olarak değerlendirebiliyorlar. Oysa ki iş hayatındaki değerli zamanı kullanabilmek adına koçluğun herkesin yaşaması gereken bir tecrübe olduğuna inanıyorum. Hiç birimizin yoğun günlük tempo içinde durup elimize bir ayna alıp kendinize bakmaya fırsatımız yok aslında işte bu noktada koçunuz sizin aynanız oluyor ve siz kendinizle en açık, en yalın, en dürüst şekilde sohbet  etmeye ve çok değerli olan sizi anlamaya başlıyorsunuz. Demet’le başladığım koçluk sürecinde hayatımda yer aldığı her gün kendimle ilgili daha fazla farkındalık yaşadım. Kafamda çözümü zor olan konuları yine kendimle yüksek sesle konuşarak çözmeme yardımcı oldu. Bir insan için en zor olan kendini dinlemek, kendine, iç sesine zaman ayırmak. Koçluk sayesinde kendinize bu iyiliği yapıyorsunuz ve karşılığını da alıyorsunuz. Bu süreçte tüm iyi niyeti, dostluğu ile yanımda olan Demet’e bu güzel süreci bana yaşattığı için kalpten teşekkürler.

Aslı Eren Şengezer, 
Pazarlama Müdürü, Sanset Gıda 

Avea
“Insan Kaynakları bölümündeki sorumlu arkadaşımız konuyu ilk anlattığı ve yönetici koçluğu ile ilgili yeni programı tanıttığında son derece ön yargılı bir tepki ile bunun ne kadar gerekli bir yaklaşım olduğunu sorgulamıştım. Ilk danışanlık deneyimime böyle bir önyargı ve belli bir derecede isteksizlikle başlamama rağmen, geçirdiğimiz ilk saat içinde dahi Demet’in birikimi, metodik yaklaşımı ve tecrübelerini kullanmakta gösterdiği profesyonel yetkinlik hem yanımda getirdiğim ön yargıları değiştirdi ve hem de tam tersine bir etki yaratarak bu programın çok faydalı olabileceğini ve dolayısıyla da takım arkadaşlarıma daha fazla fayda sağlayabileceğimi hissettirdi bana. Programımızın sonuna geldiğimizde ise gerçekten de özellikle kişisel farkındalık konusunda, daha önce kendi kendime çözemediğim, hatta fazla sorgulamaktan dolayı çok daha karmaşıklaştırdığım problemleri çok farklı bir şekilde ele alabildiğimi ve objektif yaklaşımlarla sonuca ulaşmak yönünde büyük ilerleme kaydettiğimi fark ettim. Elbette ki bunun rasyonel bir ölçümü çok mümkün olmasa da son derece değişken ve dinamik bir sektörde birlikte çalıştığım takım arkadaşlarımın da büyük fayda sağladığını gözlemlediğim bu tecrübe için Demet’e ve ekibine çok teşekkür ederim.”

Aslan Mutaf, 
Operasyon Direktörü, Avea 

Avea
“Herkes gibi böyle bir sürece dahil edileceğim bana söylendiğinde , “Hay Allah gene başladık gereksiz işlerle uğraşmaya ve zaman kaybetmeye”  düşüncesi bende hasıl oldu, çok da istekli başladığımı söyleyemeyeceğim . Ama seanslar ilerledikçe ne kadar faydalı bir sürece dahil edildiğimi gördüm ve bundan maksimum verimi almaya çalıştım , bu seansları dört gözle bekler oldum . Esasen iş ilişkilerinde yaşadığım zorlukların , stresin , problemlerin giderilmesinin çok da zor olmadığını , verimli bir kılavuzluk yapıldığında ve doğru yönlendirmeler olduğunda bunlardan kazanç elde edecek şekilde bana geri dönebileceğini bizzat yaşadım ve gördüm . Tabii burada en büyük desteği , artık koçum demiyorum , arkadaşım , dostum ve yeri geldiğinde dert ortağım Demet’den aldım, kendisine bir kez daha teşekkür etmek isterim.”

Mehmet Ali Ünver, 
Müdür, Avea

Ingenico Türkiye
“Koçluk sürecine başlamadan önce bana çok da bir şey ifade etmediğini açıklıkla söylebilirim. Ancak ilk görüşmenin ardından fikir sahibi olmaya başladım. O güne kadar kendime sorduğum ancak yanıtını alamadığım, yanıtlayabildiğim zamanlarda da doğruluğundan emin olamadığım sonuçlara ulaşıyordum. Bu sürecin en güzel yanı size kimse doğru olan bu ve bunu yapman gerekiyor gibi bir baskı uygulamıyor. Sadece sorulan sorular ile kendinizi daha fazla irdelemeye başlıyorsunuz ve sonrası da çorap söküğü gibi geliyor. Çözümü kendinizin bulması, uygulamayı da hızlandırıyor. Bu süreçte ben bir sonraki koçluk görüşmesini iple çeker oldum. Sonuçlara kendim ulaştım ve her görüşme sonundaki ödevlerle daha da kendinden emin ve ne istediğini bilen biri haline geldim. Koçluk süreci, bana önemli görüşler ve değerler katmasının yanı sıra açık iletişimin ne kadar önemli olduğunu birkez daha gösterdi Çalışma arkadaşlarım da bu olumlu gelişimleri takip etti ve bana oldukça olumlu geri bildirimlerde bulundu.Değişime açık olan, kendinde gelişme alanları gören herkese Navitas ile çalışmalarını öneririm.

Aylin Nazlıoğlu, 
Satış Müdürü, Ingenico Türkiye

Avea
Serpil Akmehmet ile koçluk sürecime başlamadan hemen önce biraz tedirgindim. Ne olacak, nasıl ilerleyecek, bana nasıl katkısı olacak düşüncesi kafamı meşgul ediyordu. Daha önce böyle bir süreçten geçmemiştim. Fakat koçluk süreci başladıktan sonra beklentimin çok üstünde katkısı olduğunu her toplantı sonrasında hissettim. Daha önce hiç bu şekilde kendime ayna tutmamıştım. İş yaşantımdaki paradigmamı değiştirdi. Değerlerimin farkındalığının artmasına ve olaylar karşısındaki duruşuma çok önemli katkısı oldu. Bu sürecin iş yaşamına katkısı zaman içinde artacak. Herkese bu süreçten geçmesini öneriyorum. Hatta koçluk süreci devam etmeli, insanın bir koçu olmalı ve diğer insanlara da koçluk yapmalı... 

Bana tuttuğu ışık için Serpil’e teşekkür ediyorum. 
Program Müdürü, Avea

Avea
“Koçluk hizmeti sayesinde karşılaştığım konuları her boyutuyla tartışabilecek ve fikir alabilecek bir danışman buldum. Konulara değişik yönlerden bakmamı, aklıma gelmeyen yönleri değerlendirmemi ve daha yapıcı çözümler üretmemi sağladı.  Demet Uyar’a arkadaşça yaklaşımından ve tüm yardımlarından dolayı teşekkür ederim. Profesyonel olarak gelişmek isteyen her yöneticiye tavsiye ederim.” 

Doğan Razon, 
Program Direktörü, Avea

Avea
Koçluk ve dolayısıyla Demet ile, geçtiğimiz yıl tanıştım. Başlangıçta fayda getireceğini düşünmediğim bir program olarak değerlendirdim ve oldukça temkinli yaklaştım. Zaman içerisinde koçumun oluşturduğu samimi ve güvenilir ortam seansların benim için önemini ve değerini arttırdı. İçimde biriktirdiğim gereksiz huzursuzluklar, sıkıntılar ve öfkelerden kurtulduğumu, aslında kafamın içinde yarattığım dünyaya farklı şekilde baktığımda olayların çözümünün de kolaylaştığını farkettim.

Okan Cengaver, 
Direktör, Avea

Avea
“Koçluk, danışanın amacını ve değerlerini merkeze alarak özelleştirilen çok etkili bir gelişim aracı. Güçlü olduğu yanlardan birisi de, Johari’nin penceresinde kör nokta olarak adlandırılan ve başkalarının bir kişi hakkında bildiği fakat bu kişinin farkında olmadığı alanları teşhis etme konusunda tarafsız bir bakıştan istifade etmeye imkân tanıması. Aldığım koçluk desteği bu alanları daha yakından tanımamı sağlayarak koçumun etkin sorularıyla gerek güçlü gerek gelişim alanlarına ilişkin çözüm fırsatlarına beni yöneltti.Bu güzel deneyimi yaşattığı için Sayın Demet Uyar’a teşekkür ederim.”

Selçuk Alimdar, 
Eğitim ve Yetenek Yönetimi Yöneticisi, Avea

Jotun Coatings
“Jotun Boya'nın yöneticilerinden biri olarak belirli bir süre koçluk desteği aldım. İlk seans koçluğun tam olarak ne olduğu veya olmadığı ile ilgiliydi ve beklentilerimi belirlememde yardımcı oldu. Koç öncelikle çok iyi bir dinleyici, kesinlikle danışman, eğitmen vs. değil, bu da kendimi iyi hissetmemi sağladı. Çünkü çoğu zaman danışmanlarla veya eğitimcilerle sorunlarınızı paylaştığınızda, geçmiş tecrübelerinden yararlanıp size bir çözüm önerirler, genellikle de bu çözüm sizin daha önce keşfettiğiniz bir yoldur. Koç ise sorduğu sorularla, olaylara veya kişilere farklı açılardan bakıp, daha objektif değerlendirmeler yapmanızı sağlıyor ve cevabı yine kendiniz buluyorsunuz. Bir yönetici, bazı durumlarda, zayıf görünmemek adına, sorunlarını herkes ile paylaşamaz, oysa ki çoğu zaman çözümü yine kendisi bulacaktır. İşte koç o anda gerçek bir yol arkadaşı gibi yanınızda yer alacaktır.” 

Korkut Kulbul 
Decorative Distribution Channel Manager, Jotun Coatings

Colgate-Palmolive
Bir sonraki görevime hazırlık amaçlı yöneticilerimin teşviki ile başladım koçluk programına. Şanslıydım çünkü Demet\'i üniversite yıllarından tanıyordum. Demet\'in sıcakkanlı ve samimi yaklaşımı koçluk dönemimin çok keyfli olmasını sağladı. Hem profesyonel hem de özel hayatla ilgili konuları açık yüreklilikle tartıştığımız, değer katan görüşmeler yaptık. Bu koçluk sayesinde hem günlük problemlere çözüm sağlayacak yönlendirmeler aldım hem de kendi kendimi tanıma ve güçlü yönlerimi öğrenme fırsatı buldum. Kendisinden aldığım geri bildirimler sayesinde ekibim, yöneticilerim ve çalışma arkadaşlarımla olan iletişimim gelişti. Demet\'e, bu değişikliklerle dolu, zorlu dönemde gösterdiği dostluk ve verdiği destek için çok teşekkür ederim.

Alek Penbeyan
Colgate-Palmolive, Körfez Ülkeler Genel Müdürü

 • Ana Sayfa
 • Biz Kimiz
 • Referanslar
 • Envanterler
 • Uluslararası İşbirlikleri
 • Sosyal Sorumluluk Projelerimiz
 • Eğitim
 • Danışmanlık
 • Koçluk
 • Makaleler
 • Haberler
 • Etkinlikler
 • Foto Galeri
 • İletişim